Репер геодезія ціну уточнюйте Термiн виконання робіт - вiд — до —

Для чого використовується репер у геодезії?

 

Геодезичний репер являє собою певний маркер або знак, який використовується для визначення висоти об’єкта щодо рівня моря в процесі проведення будівельних, інженерних та топографо-геодезичних робіт. Реперні точки в геодезії можуть бути виконані з дерева, металу, каменю, залізобетону. Головна вимога до конструкції — можливість встановити нівелірну рейку для здійснення вимірювань. Сукупність таких маркерів на місцевості формує державну мережу нівелювання (ДМС). Примітно, що висота над рівнем моря в Україні та ряді інших країн СНД обчислюється за Балтійською системою висот, в якій нулем служить Кронштадтський футшток.

На місцевому рівні ДМС перетворюється в опорно-межову мережу, де геодезичні репери служать як орієнтири для таких процедур, як:

  • межування ділянок землі;
  • зведення об’єктів житлового та нежитлового фондів;
  • ремонт і будівництво автодоріг, трас, каналів.

Найчастіше при зведенні великих споруд додатково розгортається тимчасова мережа відміток із геодезичних реперів. Вона може бути представлена у вигляді вбитих у землю кілочків, дерев’яних зрубів, труб або рейок. По закінченню робіт встановлені знаки демонтуються. Розташування позначок згідно з контуром будівлі — відповідальний процес, що вимагає особливої точності й акуратності. Тому важливо обрати надійну компанію-землевпорядника. Агентство «Геоспектр-7» має величезний практичний досвід у розв’язанні подібних завдань. А завдяки команді професіоналів і сучасній технічній базі може гарантувати 100% результат!

Репери в геодезії: основні види

Виходячи з цільового призначення, існують такі види знаків:

  • вікові. Використовуються в наукових цілях і розташовуються в певних координатах по всій країні;
  • фундаментальні. Встановлюються на відстані 50-80 км між нівелірними лініями I і II класу. Найчастіше подібні маркери є залізобетонними стовпами, вмонтованими в ґрунт або скелю;
  • рядові. Виступають опорою для нівелірних ліній III і IV класів. Залежно від способу установки можуть бути скельними, ґрунтовими або стіновими. Монтуються в проміжках від 3,7 до 7 км один від одного.

Інформація про наявні геодезичні реперні точки зберігається в Державній службі з питань реєстрації, кадастру і картографії. На сьогодні використання цих відомостей при проведенні будь-яких картографо-геодезичних робіт є обов’язковим для всіх землевпорядних організацій.