Продовження договору оренди землі Термiн виконання робіт - вiд — до

Продовження договору оренди землі: юридичні тонкощі

 

Проблема переукладання договору оренди земельних ділянок є гострою для більшості землекористувачів. Трапляється так, що по закінченню терміну дії угоди орендар бажає відновити співпрацю, проте землевласник має намір здати землю в оренду третім особам, попри належне виконання землекористувачем своїх обов’язків. У подібних ситуаціях можна скористатися переважним правом, яке передбачено законом. Його суть полягає в наданні відповідальному орендарю переваги під час переукладання контракту на оренду земельної ділянки на новий термін.

Разом із тим, на практиці існує нюанси, які пов’язані з реалізацією даного права. Щоб уникнути вищеописаного сценарію, важливо обрати правильну лінію поведінки.

  1. Орендар до закінчення терміну оренди повинен письмово повідомити власника про намір скористатися переважним правом. Обов’язково потрібно до листа додати проект майбутньої угоди.
  2. Якщо власник протягом місяця не відповів на повідомлення і не висловив заперечень, то продовження терміну оренди земельної ділянки здійснюється автоматично на тих самих умовах і на такий же період часу.
  3. У разі відмови або зволікання з боку власника землекористувач може подати судовий позов.

У будь-якому випадку при продовженні договору користування землею знадобиться розробка техдокументації щодо встановлення меж ділянки. Виготовлення необхідної документації ви можете довірити нам. Завдяки професійній команді, великому практичному досвіду і знанню юридичних моментів наша компанія може гарантувати результат у будь-яких ситуаціях. Зв’яжіться з нами — ми будемо раді вам допомогти!