Зміна цільового призначення земельної ділянки від 9 500,00 грн Термiн виконання робіт - вiд 4 до 6 місяців

Зміна цільового призначення земельної ділянки: основні моменти

 

Під цільовим призначенням земельної ділянки в Україні розуміється перелік строго регламентованих потреб, під які може бути використана та чи інша територія. Наприклад, якщо земля відводилася під ведення сільського господарства, а землевласник побудував на ній житловий будинок, то така споруда є незаконною. Єдиний вихід із ситуації — змінити мету використання такої території. Причому провести цю процедуру бажано до початку будівництва, оскільки узаконити самобуд буде в рази складніше, а ціна відповідних послуг буде на порядок вище. Попри те, що ініціювати цей процес може безпосередньо землевласник, підготовку всієї необхідної техдокументації краще перекласти на спеціалізовані компанії. Таке рішення дозволить заощадити час, гроші і гарантовано отримати бажаний результат.

 

Важливим аспектом в даному процесі є виготовлення проекту землеустрою щодо перегляду мети використання ділянки землі. Для його підготовки знадобиться наступний перелік паперів:

  • заява на розробку землевпорядного документа;
  • копія правовстановлюючого документа, яка завірена нотаріусом;
  • завірені копії паспорта власника і його ІПН;
  • в окремих випадках містобудівне обґрунтування.

 

Під час вибору землевпорядної організації варто звернути увагу на наявність ліцензії, а також сертифікованих інженерів у команді. Тільки ці документи дають право займатися подібною діяльністю.

 

Кроки по зміні цільового призначення

Існує певний порядок проведення даної процедури. Для зміни цільового призначення земельного наділу, в першу чергу необхідно скласти і нотаріально завірити клопотання про намір провести відповідну процедуру. Далі потрібно підшукати землевпорядну організацію й укласти з нею контракт на виготовлення проекту землеустрою. Підписання договору — підстава для виконання компанією геодезичних робіт і оформлення техдокументації, яка віддається замовнику в цифровому та паперовому форматах. На наступному етапі зібраний пакет документів надається уповноваженим органам для затвердження. Тут можливі наступні варіанти розвитку подій:

  • позитивне рішення;
  • відмова з посиланням на наявність помилок в документації;
  • відмова без пояснення причини.

 

У першому випадку необхідно звернутися в кадастровий реєстр із заявою про зміну інформації про територію. Після чого зареєструвати право власності в держреєстрі. У другому випадку папери відправляються на доопрацювання, а в третьому — судовий розгляд.

Наша компанія надає величезний перелік послуг, пов’язаних із землеустроєм, геодезією, проектуванням. Ми працюємо чесно, якісно і на совість. Особливо приваблива вартість наших послуг. Зателефонуйте вже сьогодні, щоб отримати позитивне рішення від уповноважених органів з першого разу!