Генплан забудови ціну уточнюйте Термiн виконання робіт - вiд 3 до 6 місяців

Генеральний план забудови земельної ділянки

 

Генплан забудови населеного пункту закладає стратегію майбутнього розвитку території. Він розробляється експертною групою та виноситься на розгляд мешканців міста, громадських організацій, представників бізнесу та ін. У ході обговорення проєкт плану може зазнавати змін відповідно до побажань громади. Затверджена містобудівна документація є доступною для широкого загалу та має враховуватись при будівництві та інших видах діяльності на даній території. При потребі в генеральний план міста можуть вноситись необхідні зміни, але не частіше, ніж один раз на п’ять років.

Основні аспекти розробки генплану забудови населеного пункту

Генплан розробляється та затверджується в порядку, передбаченому українським законодавством. У ньому позначаються кордони та площі різних видів забудов, функціональне призначення ділянок, інженерна інфраструктура та інше. Затверджений документ визначає майбутній розвиток території населеного пункту.

При його розробці враховуються:

  • природоохоронні обмеження;
  • наявні заповідні та історико-культурні об’єкти;
  • розташування промислових зон та вимог до безпеки населення;
  • потреби громади до зон відпочинку та інших видів благоустрою території;
  • ключові інвестиційні інтереси для забезпечення розвитку території.

Забудова окремої земельної ділянки

Для проведення будівництва на окремій території необхідний генеральний план забудови земельної ділянки. Згідно із Земельним кодексом України будь-яке використання земель здійснюється відповідно до генплану з дотриманням будівельних стандартів та норм. Зміна цільового призначення землі можлива лише після змін генплану населеного пункту та проведення громадських слухань. Порушення цих вимог фізичними або юридичними особами передбачає відповідальність згідно із законом.

Отже, генплан забудови фактично є дозвільним документом для проведення відповідної діяльності на даній території.