Містобудівна документація 20 000,00 грн. Термiн виконання робіт - вiд 20 днів до 2-х місяців

Містобудівна документація: коротко про те, як будувати законно

 

Помилковою є думка, що в межах цільового призначення ділянки власник має право діяти так, як сам вважає за потрібне. Плануючи будівництво житлового будинку або будівлі комерційного характеру, необхідно керуватися нормативами чинного законодавства. Наприклад, не на кожній локації можна побудувати будинок бажаної поверховості, в бажаному архітектурному напрямку. Та й споруди господарського призначення не завжди припустимі. Містобудівна документація — це комплекс паперів, що зображають планування розвитку територій, поселення і будівництво. Містобудівна документація (ст. 1 Закону України «Про забудову і планування територій») повинна містити:

 

  • План території: документи, де визначено основні моменти планування, особливості подальшого використання ділянок.
  • Документи, де зафіксовані особливості розвитку, використання площ населеного пункту.
  • План території, розроблений під конкретний район, мікрорайон або квартал.

 

Якщо ж для території не передбачений жоден із перерахованих видів документації (мова йде про проведення унікальних будівельних робіт), виникає необхідність у містобудівному обґрунтуванні (ДБН Б.1.1-4-2002). Підстава пізніше стає елементом документів із містобудування.

 

Пакет документів для початку будівництва

Готується комплекс паперів на базі наступних нормативних актів:

  • Державні норми будівництва.
  • Правила забудови (регіональні).
  • Правила забудови (місцеві).

Законне будівництво немислиме без дотримання Державних стандартів України та Державних санітарних норм і правил. Регіональних правил забудови в обов’язковому порядку повинні дотримуватися всі суб’єкти, які планують провести ті чи інші роботи по забудові в межах певного регіону:

  • Органи виконавчої, законодавчої влади.
  • Юр. особи.
  • Фіз. особи.

Виняток: як регіон розглядається місто обласного або республіканського значення, а також Севастополь і Київ. Ці міста повинні спиратися на місцеві правила, які встановлюються локальними органами.

Плануючи будівництво, важливо детально вивчити містобудівну документацію. Адже обмеження можуть стосуватися не тільки кількості поверхів, але навіть стильових рішень і точного місця розташування об’єкта.

 

Коли час в ціні

Для того щоб будівництво почалося вчасно, рекомендуємо скористатися послугами фахівців, які виконають збір та перевірку документації на предмет відповідності всім вимогам і законодавчими актами. Наша команда працює на результат, тому гарантує професійний підхід!