Детальний план території Дніпро 20 000,00 грн. Термiн виконання робіт - вiд 20 днів до 2-х місяців

У цій статті ви дізнаєтеся, що таке план детального планування території, в яких випадках і для чого він потрібен, хто розробляє, а також як проходить його узгодження.

 

На початку 2015 року набув чинності закон «Про регулювання містобудівної діяльності», де прописано, що спочатку процедури землевідведення або при зміні цільового призначення ділянки, що виділяється з комунальної або державної власності у користування або власність, всі забудовники фіз. і юр. особи в обов’язковому порядку зобов’язані розробляти детальний план території (ДПТ).

При плануванні забудови житлового масиву, кварталу, комплексу будівель важливу роль відіграє різна документація. Дозвіл на будівництво можна отримати тільки після надання чітких схем і планів майбутнього об’єкта, які видно і відображено в детальному плані території. Завдяки йому ви визначите всі характеристики майбутнього об’єкта, а також всі особливості місцевості, призначеної для будівництва.

Розробка детального плану території необхідна не тільки для місцевості, відведеної під індивідуальне і житлове будівництво. Вона потрібна при переплануванні й при реконструкції вже наявних об’єктів. Для об’єктів загального призначення: берегових захисних смуг, паркових територій, для різних зон відпочинку і проммайданчиків.

Особливості ДПТ

 

Детальний план території земельної ділянки — це документ, що передбачає текстову документацію і докладні графічні матеріали. У текстових документах аргументується доцільність будівництва, розрахований розвиток проекту, а також докладно описані місцевість і об’єкти. Графічна частина — це докладний план місцевості, що відображає особливості забудови, призначення та параметри.

Важлива технічна характеристика плану — великий масштаб. Креслення і схеми для плану створюються у професійних програмах, де використовуються цифрові та електронні карти місцевості.

План земельної ділянки вміщує в собі велику кількість необхідної для будівництва інформації. По ньому визначають проектне розташування майбутнього об’єкта, позначаються червоні лінії та лінії регулювання забудови.

У ДПТ ви можете знайти чітку інформацію про призначення об’єкта, його ключових параметрах, кількості й характеристиках забудови одного або декількох земельних ділянок, відведених під плановане будівництво.

Планування території має бути сформоване так, щоб проект відповідав будівельним і санітарним нормам, а також відповідно містобудівному законодавству. У даній роботі враховуються всі заборони і правила розміщення певних об’єктів, уточнено містобудівні умови і ліміт зонування території. За детальним планом можна зрозуміти, чи необхідна споруда на даній площі підприємств і установ соціального характеру для населення, а також визначити їх раціональне розташування один від одного.

План детального планування необхідний для розробки майбутніх інженерних робіт: для точного розташування інженерних мереж та комунікацій, для визначення порядку підключення. Він допоможе сформувати варіанти того, як розмістити на території пішохідні зони та транспортний рух (автомобільні та залізничні дороги).

Оптимальне розташування зелених зон та інфраструктурних об’єктів також позначені в детальному плані забудови території.

Для правильного складання плану необхідно опрацювати масу інформації, починаючи від рельєфу місцевості й закінчуючи наявністю поблизу історичних об’єктів.

Підсумувавши, можна визначити головні функції розробки детального плану території:

– обґрунтовано сформувати план роботи кожної зі сфер будівництва майбутнього об’єкта;

– визначити майбутній розвиток, необхідність соціальних об’єктів, їхнє розташування та інше.

Важливі уточнення, необхідні при розробці плану детального планування:

– матеріали детального плану не повинні містити закритої інформації або бути обмежені в доступі.

– вносити зміни можна, якщо вони відповідають генеральному плану населеного пункту та плану зонування території, однак цей процес клопіткий і забирає час, тому важливо прораховувати все заздалегідь, щоб уникнути коригувань, і замовити детальний план території у фахівців в області проектування і землеустрою.

 

В яких випадках потрібен ДПТ

 

За допомогою ДПТ визначається функціональне призначення певних ділянок землі й загальний план землеустрою. Ретельний прорахунок у плануванні території потрібен для цілого ряду різних будівельних об’єктів:

– при проектуванні об’єктів цивільного будівництва будь-яких масштабів. ДПТ потрібен як для побудови єдиного приватного будинку, так і для забудови житлових масивів, мікрорайонів і котеджних селищ;

– при будівництві соціальних інфраструктурних об’єктів, а також комерційної нерухомості (готелів, торгово-розважальних центрів, виробничих об’єктів та інше);

– для проектування об’єктів міської та сільської інфраструктури або інженерної сфери (дороги, мости, лінії комунікацій);

– при проектуванні землевідведень.

 

Затвердження детального плану

 

Уже розроблений детальний план необхідно затвердити у відповідній установі.

Паперова бюрократія лякає всіх, тому важливо правильно скласти документ із дотриманням усіх інженерно-технічних норм для його затвердження держорганами після першої подачі.

Детальний план території — це маса інформації, яка вимагає ретельної довгої перевірки. Мінімальний термін розгляду і затвердження планових документів — 30 днів, але конкретний термін змінюється в залежності від масштабу і складності запланованого об’єкта.

Якщо яка-небудь інформація буде не в повній мірі або неправильно відображена, план відправлять на доопрацювання, а це подовжує термін очікування і затягує початок будівництва.

Після затвердження детального плану розроблюється проект землеустрою.

Після затвердження плану можна додати доповнення або коригування, але, як ми говорили вище, необхідна важлива умова, а саме — повна відповідність генерального плану місцевості. Тому найкращий варіант — початкове професійне складання з урахуванням можливих майбутніх нюансів. Щоб заощадити свій час варто замовити детальний план території у компетентних фахівців. Вони зможуть підготувати повний пакет документації й забезпечити успішне затвердження плану.