Детальний план території земельної ділянки 20 000,00 грн. Термiн виконання робіт - вiд 20 днів до 2-х місяців

Детальний план території земельної ділянки

 

Будівництво або реконструкція будь-якого об’єкта супроводжується оформленням різних тестових і графічних матеріалів. Вони необхідні як для отримання дозвільної документації на забудову, так і для прийняття вірних проектних і будівельних рішень. Одним з таких обов’язкових документів є детальний план території земельної ділянки . Сьогоднішнє законодавство свідчить, що він також потрібен при землевідведенні і зміні цільового призначення землі. Даний документ демонструє принципи планувальної організації забудови та враховує наявні умови містобудування. А також відображає діючі будівельні правила і нормативи розташування об’єктів.

Що таке детальний план земельної ділянки?

Мета даного документа прописана в статті 1 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності». У ньому зазначено, що ДПТ земельної ділянки – це документація, що визначає розвиток містобудування і планувальну організацію даної місцевості. Він показує всі особливості заданого району і ґрунтується на діючих генеральному і кадастровому планах.

Документ може бути розроблений як для ділянки в самому населеному пункті, так і ділянки, що знаходиться за його межами. У першому випадку його розглядом і затвердженням займається виконком місцевої ради, на що відводиться 30 днів з моменту подачі документації. Завдання затвердження плану майданчика поза міста чи селищем лежить на відповідній райадміністрації і обмежується тими ж термінами. Затверджений план може стати підставою для розробки проекту землеустрою та впорядкування ділянки для потреб містобудування.

 

Навіщо потрібен і що містить детальний план території земельної ділянки?

План являє собою комплексний пакет документів. Він включає в себе детальну карту місцевості, виконану в масштабі 1: 500, 1: 1000 або 1: 2000. І супроводжують текстові матеріали з обґрунтуваннями і докладним описом поточної забудови.

Детальний план території дозволяє:

  • розробити проект будівництва будь-якого масштабу;
  • оцінити розташування і параметри будівельного об’єкта на місцевості;
  • визначити цільове та функціональне призначення ділянки;
  • з’ясувати особливості забудови заданій території;
  • позначити червоні лінії і санітарні кордони забудови;
  • прийняти комплексні рішення по будівництву або реконструкції;
  • визначитися з розміщенням будівлі в загальній інфраструктурі місцевості.

У документі відбивається специфіка району – розмір і щільність забудови, наявність заводів і установ, розташування і розмір зелених зон, охоплення інженерними мережами та іншою інфраструктурою. Також обговорюються особливі умови містобудування та обмеження по висотності, щільності та іншими параметрами планованої забудови. Документ повинен бути гранично точним і не суперечити основним генеральним планом.

Таким чином, він допомагає раціонально використовувати земельний наділ з урахуванням всіх наявних особливостей. З його допомогою задається послідовність етапів будівництва або реконструкції. І визначається необхідність в додаткових об’єктах – обслуговуючих будівлях і спорудах, паркувальних місцях, велосипедних доріжках, зелених зонах, інженерних мережах і т. п. Крім того, план дозволяє ефективно організувати будівництво і експлуатацію об’єкта з урахуванням екологічної безпеки району.

 

Переваги отримання матеріалів до початку будівництва

Багато експертів вважають, що попереднє оформлення плану земельної ділянки знижує потенційні ризики інвесторів. Відповідно до існуючої раніше практики отримати містобудівні умови і обмеження можна було лише після придбання прав на землю. Таким чином, тільки після закінчення процедури землевідведення власник майбутньої будівлі отримував можливість ознайомитися з повною інформацією про допустимий тип об’єкта і умови будівництва на цьому майданчику. Це змушувало займатися самостійною попередньою оцінкою вибраної ділянки під забудову, звертаючись до підрядних організацій. При цьому проектувальники мали можливість показати лише поточний стан найближчих об’єктів без прогнозованих обмежень планування.

Однак згідно з останньою редакцією Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», оформлення ДПТ має проводитися до початку землевідведення. Це дає можливість потенційним інвесторам не тільки оцінити поточний стан справ, а й врахувати заплановані на найближчі роки зміни. В результаті подібна інформація допомагає реалізувати максимально зручний, вигідний, актуальний і перспективний проект.

 

Що дає ця документація?

ДПТ необхідний місцевим громадам, щоб розуміти, як розвивається населений пункт, його забудова і інфраструктура. Це дає можливість при необхідності вносити свої пропозиції щодо поліпшення умов життя під час громадських слухань. І таким чином ефективно впливати на майбутнє свого міста або селища. Потенційним забудовникам документ демонструє перспективні майданчики для будівництва, особливі умови і обмеження містобудування. Це допомагає прийняти максимально вигідне і зважене рішення про оренду або купівлю певної ділянки.

Документація уможливлює:

  • деталізувати заданий район місцевості;
  • змінити цільове призначення ділянки;
  • передати комунальний наділ землі в розпорядження приватної або юридичної особи для цілей містобудування;
  • визначитися із зонуванням та вільними ділянками землі;
  • провести необхідні землевпорядні роботи;
  • позначити прибудинкові території та вирішити інші завдання.

Документація, як правило, оформляється для майданчиків майбутнього будівництва і реконструкції, заводських і паркових зон, а також ділянок поблизу водойм.

 

Витяги з законодавчого акта

Глава 19 Закону про містобудівну діяльність свідчить, що ДПТ відображає параметри і просторову картину забудови. А також організацію ландшафту заданої території.

Склад і процедуру затвердження документа визначає центральна виконавча влада, яка відповідає за державну політику в галузі містобудування. При цьому серед матеріалів не повинно бути секретної або обмеженої для поширення інформації. А загальний доступ до плану повинен забезпечуватися згідно з положеннями чинного законодавства про публічну інформацію. Таким чином, ознайомлення проводиться:

  • за запитом на отримання цих даних;
  • публікацією на онлайн-ресурсах місцевих органів влади;
  • розміщенням на єдиному госпорталі відкритих даних;
  • публікацією в місцевих інформаційних виданнях;
  • інформуванням на стенді органів самоврядування міста або селища.

Готовий детальний план території в Україні не вимагає експертизи. А зміни, що вносяться повинні повністю відповідати генплану і зонуванню місцевості.

 

Законодавчі зміни в розробці плану

Порядок розробки містобудівних документів періодично оновлюється. Так, в наказі Мінрегіону № 171 від 01.08.2019 року передбачено, що ДПТ може розроблятися тільки тими організаціями, в яких є архітектор з відповідним кваліфікаційним сертифікатом. Наша компанія в повній мірі відповідає чинним законодавчим вимогам і має необхідні сертифікати та дозволи на виконання даного виду робіт.

Також, згідно з наказом, для невеликих міст або селищ з населенням до 50 тис. Жителів генплан може бути об’єднаний з ДПТ. Оприлюдненням подібних матеріалів на місцевому рівні займаються виконавчі органи. Причому на це відводиться 10 робочих днів з моменту затвердження. А самі матеріали повинні надаватися в форматах з підтримкою векторної графіки, і можливістю їх копіювання.

Рішення про необхідні зміни в документації приймаються відповідним уповноваженим органом містобудування та архітектури. А саме внесення змін проводиться шляхом розробки проекту змін. З моменту затвердження він вважається невід’ємною частиною документації.

 

Як замовити детальний план території?

Розробкою подібної документації мають право займатися організації, які мають ліцензію на даний вид діяльності і досвідчених сертифікованих фахівців. Оскільки від точності і якості проведених робіт залежить процес отримання дозволу на будівництво і подальші проектні і будівельні роботи.

Наша компанія давно і успішно займається детальними планами території в Дніпрі та інших населених пунктах України. Орієнтовна вартість розробки документації – від 30000 грн., Це не великі ділянки для індивідуального житлового будівництва, термін виконання робіт – від 50 до 90 днів в залежності від їх особливостей.

Ми закладаємо в підсумковий документ виключно точну, достовірну та перевірену інформацію. І, з огляду на важливість даного документа, приділяємо його розробці максимальну увагу. Надалі це дозволяє досить швидко пройти його твердження в відповідних органах і не затягувати початок будівництва.

Наші фахівці завжди готові надати повну консультацію з усіх питань і оперативно приступити до вирішення ваших завдань.