Технічне обстеження будівель и споруд: важливі моменти

 

Періодичне обслуговування будівлі допомагає уникнути багато проблем, пов’язаних з його можливою аварійністю споруди і питаннями безпеки в цілому. Правильне технічне обстеження дозволяє встановити фактичний стан споруди на поточний момент і визначити, які частини конструкції потребують відновлення. Для того щоб отримати достовірну інформацію, потрібне проведення цілого комплексу заходів, який включає:

  • обстеження будівельних конструкцій на предмет зношеності, що дасть уявлення про те, що з ними робити: реконструювати, здійснювати капітальний ремонт, продовжувати експлуатацію;
  • виявлення причин пошкоджень, щоб усунути наявні несправності і запобігти появі нових;
  • прийняття рішення про доцільність тих чи інших робіт.

Дослідження технічного стану будівель і споруд здійснюється за допомогою високоточних нівелірів, ультразвукових приладів, тахеометрів, ліцензійного програмного забезпечення. Використання сучасного обладнання дозволяє точно зафіксувати наявність деформації, її розташування щодо висотних відхилень. Важливо щоб дослідження проводив досвідчений інженер, який має відповідні допуски, сертифікати і кваліфікацію.

Етапи тех. обстеження будівель

Здійснення цього заходу вимагає спеціалізованої підготовки до процесу його виконання. Тому дослідження проводиться в кілька етапів.

  1. Збір інформації, виїзд на об’єкт і його огляд.
  2. Ретельний аналіз існуючої техдокументації на об’єкт, вивчення технологій, матеріалів, використаних при будівництві споруди.
  3. Проведення самого обстеження будівлі в цілому і окремих її елементів.
  4. Локалізація дефектів за допомогою контрольних марок у вигляді фіксуючих наклейок. Це особливо актуально при тріщинах або розломах, так як можливо визначити наявність динамічного розширення проблемних місць.
  5. Обробка отриманих відомостей.
  6. Складання звіту згідно з результатами проведених досліджень.

В окремих випадках може знадобитися контрольна зйомка об’єктів з метою визначення ефективності вжитих заходів. Компанія «Геоспектр-7» надає великий перелік послуг з діагностування конструкцій, будівель і споруд. Ми маємо величезний досвід в даній галузі, тому з упевненістю гарантувати 100% результат. Якщо ви цінуєте якість, оперативність і доступність, тоді телефонуйте нам!