Архітектурне проектування – ескізні наміри забудови і робочий проект

 

Архітектурне проектування необхідно для грамотної і повноцінної реалізації будівельного об’єкта. Під даним терміном розуміються комплексні заходи, які включають формування робочих і ескізних проектів. До того ж в рамках розробки готується і збирається проектна документація. В результаті виходить комплект, що складається з моделей, 3D-візуалізації, опису основних характеристик.

Ключові етапи проектування будівель і споруд

Створення архітектурного проекту є важливим кроком в реалізації будь-якого будівельного об’єкта. В рамках складання робочого проекту формуються основні інженерні та композиційні рішення, які мають важливий вплив на зовнішній дизайн майбутньої будови, планування, ергономічність і інтегрованість в існуючу міське середовище.

Проектування будівель має на меті визначення повного переліку особливостей: від рішень, пов’язаних з плануванням, до впровадження дизайнерських «фішок». Обов’язково враховується функціональне призначення будівельного об’єкта, підбираються оптимальні за властивостями будматеріали і оздоблення. Розробкою займаються профільні фахівці, оскільки без необхідного набору знань, досвіду і навичок неможливо підготувати проект такої складності.

Проектування споруд здійснюється в певній послідовності. Стандартно виділяється 5 ключових етапів:

  1. Збір необхідної інформації і ретельне структурування даних. Додатково здійснюється детальний аналіз місця зведення будівлі. На цьому етапі формуються основні задумки проекту, складається список найбільш раціональних і практичних ідей. Висновок робиться на основі попередньо зібраних відомостей. Етап завершується підписанням угоди між компанією-замовником та профільної організацією, яка здійснює підготовку проекту.
  2. Даний крок передбачає формування ключових ідей і архітектурних рішень. Коли основний концепт розроблений, інформація передається замовнику, який оцінює отримані напрацювання, коригує їх і додає нові ввідні та умови, якщо необхідно. Етап завершується створенням повноцінного плану, який стверджує підсумковий набір робіт і дій.
  3. Етап передбачає розробку ескізу споруди, що включає набір креслень. Вони наочно демонструють зовнішній вигляд і композицію майбутнього об’єкта. Ескіз включає генеральний план, створення схеми планування кожного поверху, узагальнені відомості та іншу інформацію. Пакет паперів потрібно для подальшого отримання дозволу на здійснення будівництва в уповноважених державних органах.
  4. Вибір стилістичних і дизайнерських рішень для екстер’єру будівлі. Кожен елемент і особливість зовнішнього вигляду обумовлюються в процесі роботи з замовником. Якщо потрібна доробка, то правки вносяться відразу, до переходу на новий етап.
  5. Підготовка та оформлення повного пакету документації технічного характеру, яка потрібна для реалізації будівельних робіт. Комплекс паперів включає архітектурні розділи, документи, які стверджують конструкцію і блок інженерних комунікацій. До того ж прикладаються плани кожного поверху, покрівлі і т. Д. В якості доповнення додається роз’яснювальна записка, де дається обгрунтування прийнятих рішень і прописуються інші нюанси.

Крім виконання п’яти основних етапів можливе здійснення «авторського нагляду», який має на увазі регулярний контроль професійним архітектором усіх будівельних процесів і перевірку відповідності реалізованих параметрів даними, представленим в проекті. Кожен етап тісно взаємопов’язаний з іншими.

Індивідуальне проектування: основні переваги

Будівельне проектування розподіляється на 2 основні категорії:

  • типове – заздалегідь розроблене інженерно-архітектурне рішення, створене для інших об’єктів;
  • індивідуальне – персональний проект, який створюється з нуля з урахуванням вимог замовника, особливостей будівельного об’єкта та інших нюансів.

Незважаючи на більш низьку вартість типових проектів, індивідуальні користуються більш високим попитом, оскільки дозволяють максимально адаптувати ідеї замовника при реалізації задумки. Існують інші переваги архітектурного та інженерного проектування, оптимізованого під потреби конкретного забудовника:

  1. Можливість реалізувати будь-який план або ідею, не обмежуючись пропозиціями з каталогу проектної компанії.
  2. Максимальна оптимізація прийнятих рішень під певну територію, простір, геодезичні характеристики, вимоги законодавства і т. Д. До того ж це дозволяє істотно скоротити витрати на зведення споруди.
  3. Персональний вибір будматеріалів, який здійснюється на основі фінансових можливостей, технічних вимог і естетичної привабливості.
  4. Проведення точних обчислень за кошторисом, які дозволять сформувати оптимальний бюджет, без необхідності його подальшого збільшення.
  5. Мінімізація потенційних ризиків, що виникають через непередбачені обставини і значно збільшує витрати на реалізацію проекту.
  6. Гнучке управління фінансовою складовою завдяки використанню доступних будівельних матеріалів, які не поступаються за технічними характеристиками більш дорогим аналогам.
  7. Композиційно-просторове розміщення будівлі, виходячи з ландшафтних особливостей.

Якщо специфічних вимог чи побажань у замовника немає, можна скористатися підходящим варіантом типового проекту з каталогу компанії «Геоспектр-7».

Складові частини архітектурного проекту

Архітектурний проект включає в себе цілий комплекс нормативної і звітної документації, яка покликана повністю описати і охарактеризувати майбутню споруду. Завершений проект в базовому вигляді складається з низки елементів, серед яких:

  1. Титульна сторінка, де міститься основна інформація про особливості проекту + коротке пояснення і опис. Зазвичай тут зазначається найменування підприємства, який розробив проект, і додається міні-візуалізація майбутнього об’єкта.
  2. Візуалізація, представлена ​​у вигляді невеликих ілюстрацій 3D-рендери майбутньої будови. Об’єкт зображується з різних ракурсів, щоб дати повне уявлення про зовнішній вигляд будівлі.
  3. Загальна інформація передбачає перерахування креслень, прикладених до проекту, їх найменування і короткий опис.
  4. Загальні вказівки до будівельного процесу надають інформацію щодо здійснення зведення несучих конструкцій споруди і його основної частини. В цьому розділі документа представляється опис використовуються будівельних матеріалів, технологічних особливостей і рекомендацій по реалізації.
  5. Інсоляціона схема позначає режим і нюанси освітлення будівлі сонцем.
  6. Генеральний план вважається одним з найбільш важливих блоків в проектуванні будинків та інших будівель. У ньому фіксується, до якої території відноситься майбутня споруда. Додатково в нього вноситься інформація про організацію рельєфу на земельній ділянці. Генплан є невід’ємною частиною будівельного паспорта, що використовується для отримання дозвільних паперів в уповноважених державних органах.
  7. Маркувальний план поверхів – креслення, на якому зазначається розташування віконних прорізів і дверей. Буде додано таку інформацію про статеве кладці, характеристиках і плануванні площі. Доповненням до нього є спеціальна відомість, виконана у вигляді таблиці.
  8. Покрівельний план являє собою креслення, що містить виміри габаритів покрівлі, прив’язку покрівельних параметрів до основних осях. Він використовується для визначення висот функціональних і декоративних частин. Якщо покрівля має складну форму, до креслення може додатково додаватися 3D-візуалізація, детально показує кожен елемент.
  9. Вентиляційна система і димоходи відображаються в окремому розділі будівельного проекту. Креслення демонструють загальний план вентиляції. При необхідності додатково можуть прикладатися креслення окремих фрагментів системи.
  10. Видаткова відомість з будматеріалів вважається одним з найважливіших документів для замовника, оскільки містить ключові дані про використані будівельні матеріали. На основі даного блоку інформації забудовник розуміє, з чого споруджується будинок.

Крім описаних розділів в архітектурний проект включаються інші частини: схема дверей і віконних конструкцій, експлікація, технічні дані про перетині стін, вид будови в розрізі і з фасадної сторони, кладки поверховий план і т. Д. На основі зібраної документації здійснюється реалізація будівництва. Докладний і чіткий план дозволяє спростити, прискорити процес і уникнути небажаних помилок.

Орієнтовна ціна і термін підготовки проекту

Підсумкова вартість будь-якого проекту залежить від сукупності факторів, які впливають на швидкість розробки і виробничі витрати. Тому ціна готового проекту заздалегідь обговорюється з замовником після виявлення всіх особливостей і вимог. Основні нюанси, що впливають на вартість:

  • складність архітектурного проекту і обсяг роботи;
  • обрана будівельна технологія;
  • особливості та функціональне призначення споруди;
  • площа і поверховість будівельного об’єкта;
  • кількість складних деталей;
  • необхідність створення докладної тривимірної візуалізації;
  • кількість доробок, коригувань і доповнень в ході створення;
  • індивідуальні вимоги і бажання компанії-замовника;
  • специфічні риси земельної ділянки, на якій розташовується майбутнє будівлю.

З орієнтовними цінами на розробку робочого проекту та ескізних намірів, проектування промислових будівель, торгових центрів, складів, житлових будинків і т. Д. Можна ознайомитись на відповідній сторінці нашого сайту . Компанія «Геоспектр-7» пропонує оптимальні розцінки на українському ринку. Кваліфіковані фахівці забезпечать максимально швидке і якісне виконання замовлення будь-якої складності.

Наші архітектори-проектувальники візьмуть на себе виконання повного комплексу робіт і завдань з підготовки якісного проекту. Ми використовуємо тільки сучасне обладнання, передові технології, а також готові здійснити «авторський нагляд» за ходом будівництва. Збір пакету необхідної документації також здійснюється профільними фахівцями.

Менеджери компанії завжди готові проконсультувати з організаційних питань, зорієнтувати в ціні, обговорити і прийняти до відома деталі замовлення. Щоб отримати відповіді на питання, що цікавлять або оформити попередню заявку на проектування будівлі, телефонуйте +38 (068) 370-07-70, +38 (050) 370-07-70 або +38 (073) 370-07-70. Можна відправити тікет через спеціальну онлайн-форму зворотного зв’язку на сайті. При необхідності пишіть на робочу електронну пошту або в месенджерах.