Що являє собою геологія землі?
Геологічне дослідження земельної ділянки — складний комплекс інженерно-геологічних робіт, які є відправною точкою при підготовці проекту будівництва. Основна мета геологічних вишукувань полягає у визначенні ключових характеристик ділянки. Інформація про властивості землі дозволяє обрати правильне (з точки зору безпеки і надійності) місце для будівництва будинку. У ході проведення заходів аналізуються такі параметри, як:
особливості рельєфу;
- глибина залягання ґрунтових вод;
- глибина промерзання ґрунту в зимовий період;
- відсоток вимивання;
- коефіцієнт пучіння;
- фізико-хімічний склад і міцність ґрунту;
- процеси деформації та ерозії.
Потрібно зауважити, що дослідження ґрунту проводиться спільно з геодезичними роботами. Подібне поєднання дає можливість визначитися з типом фундаменту, глибиною його залягання, а також матеріалами для його закладки. Все це — важливі фактори, які забезпечать тривалу і комфортну експлуатацію споруди.
Коли проводити геологічні роботи?
Подібні дослідження проводяться при зведенні різних об’єктів нерухомості. З урахуванням особливостей ґрунту, типу споруди, його розмірів, обираються і технології будівництва.
Так, геологія ґрунтів використовується при будівництві:
- будівель житлового та нежитлового фондів;
- залізничних і автомобільних доріг;
- інженерних комунікацій;
- котеджних селищ.
Важливо пам’ятати, що геологією в Україні мають право займатися тільки ті організації, які мають дозвіл на даний вид діяльності: сертифікати, ліцензії, свідоцтва. Компанія «Геоспектр-7» має всі необхідні допуски, що дозволяє нам вирішувати завдання будь-якої складності якісно і швидко! Зателефонуйте нам, і ми гарантовано вам допоможемо!
Як здійснюються роботи?
Заходи подібного роду проводяться в кілька етапів. Перед початком досліджень важливо скласти технічне завдання. Саме згідно з цим завданням фахівці виїжджають на об’єкт і візуально оглядають ділянку.
- Зняття проб. Забір зразків для вивчення відбувається шляхом буріння свердловин (як правило, достатньо двох). Уже на цій стадії справжні професіонали здатні визначити придатність території для будівництва.
- Зондування ґрунту здійснюється за допомогою вдавлення зонда в ґрунт. Дозволяє дізнатися про опірності землі, рівні підземних вод, склад пласта.
- Аналіз ґрунту — кропіткий і точний процес, який дає уявлення про тримальну здатність порід.
- Випробування штампом. Це завершальна стадія, яка допомагає зрозуміти, як деформується ґрунт у природних умовах.
- Обробка отриманих відомостей і складання технічного звіту.
Отже, геологічні роботи — обов’язковий пункт при зведенні об’єктів будь-якого призначення. Тому не варто недооцінювати їхню значущість, а краще відразу звернутися за допомогою до професіоналів!