Що являє собою геологія землі?

 

Геологічне дослідження земельної ділянки — складний комплекс інженерно-геологічних робіт, які є відправною точкою при підготовці проекту будівництва. Основна мета геологічних вишукувань полягає у визначенні ключових характеристик ділянки. Інформація про властивості землі дозволяє обрати правильне (з точки зору безпеки і надійності) місце для будівництва будинку. У ході проведення заходів аналізуються такі параметри, як:

 • особливості рельєфу;
 • глибина залягання ґрунтових вод;
 • глибина промерзання ґрунту в зимовий період;
 • відсоток вимивання;
 • коефіцієнт пучіння;
 • фізико-хімічний склад і міцність ґрунту;
 • процеси деформації та ерозії.

Потрібно зауважити, що дослідження ґрунту проводиться спільно з геодезичними роботами. Подібне поєднання дає можливість визначитися з типом фундаменту, глибиною його залягання, а також матеріалами для його закладки. Все це — важливі фактори, які забезпечать тривалу і комфортну експлуатацію споруди.

Коли проводити геологічні роботи?

Подібні дослідження проводяться при зведенні різних об’єктів нерухомості. З урахуванням особливостей ґрунту, типу споруди, його розмірів, обираються і технології будівництва.

Так, геологія ґрунтів використовується при будівництві:

 • будівель житлового та нежитлового фондів;
 • залізничних і автомобільних доріг;
 • інженерних комунікацій;
 • котеджних селищ.

Важливо пам’ятати, що геологією в Україні мають право займатися тільки ті організації, які мають дозвіл на даний вид діяльності: сертифікати, ліцензії, свідоцтва. Компанія «Геоспектр-7» має всі необхідні допуски, що дозволяє нам вирішувати завдання будь-якої складності якісно і швидко! Зателефонуйте нам, і ми гарантовано вам допоможемо!

Як здійснюються роботи?

Заходи подібного роду проводяться в кілька етапів. Перед початком досліджень важливо скласти технічне завдання. Саме згідно з цим завданням фахівці виїжджають на об’єкт і візуально оглядають ділянку.

 1. Зняття проб. Забір зразків для вивчення відбувається шляхом буріння свердловин (як правило, достатньо двох). Уже на цій стадії справжні професіонали здатні визначити придатність території для будівництва.
 2. Зондування ґрунту здійснюється за допомогою вдавлення зонда в ґрунт. Дозволяє дізнатися про опірності землі, рівні підземних вод, склад пласта.
 3. Аналіз ґрунту — кропіткий і точний процес, який дає уявлення про тримальну здатність порід.
 4. Випробування штампом. Це завершальна стадія, яка допомагає зрозуміти, як деформується ґрунт у природних умовах.
 5. Обробка отриманих відомостей і складання технічного звіту.

Отже, геологічні роботи — обов’язковий пункт при зведенні об’єктів будь-якого призначення. Тому не варто недооцінювати їхню значущість, а краще відразу звернутися за допомогою до професіоналів!