Детальний план території (ДПТ): особливості, застосування і реалізація

 

Детальний план території (ДПТ) – юридичний документ, який встановлює територіальні межі, призначення та особливості використання об’єкта, функціональне застосування окремих елементів. До того ж в ДПТ визначаються основні принципи об’ємно-композиційних рішень забудовується об’єкта, що враховують містобудівні проекти, які були реалізовані або спроектовані раніше.

Що дає детальний план території?

  1. Надає можливість переходу земельних ділянок з комунальної власності в користування фізичних або юридичних осіб для містобудування.
  2. Дає визначення вільних ділянок (зонування населених пунктів).
  3. Дає можливість зміни цільового призначення земельної ділянки, який відповідає детальному плану території.
  4. Надає можливість відведення землі, деталізації території, проведення землевпорядних робіт та планування забудови.
  5. Для визначення прибудинкової території ОСББ з метою з’ясування, хто є власником.

Особливості розробки детального плану території

Ключовою метою створення плану детального планування є управління інвестиційними процесами на території, де реалізується будівельний проект. Затверджений план території використовується в якості підстави для отримання від міського архітектурного бюро та інших компетентних державних органів офіційного дозволу на зведення будівель, комунікацій, транспортних вузлів і т. Д.

У ДПТ обов’язково включаються розділи з зазначенням:

  • затверджуваної частини;
  • обгрунтування;
  • програми реалізації проекту.

У детальному плані відображаються:

  • територіальні межі будівельного об’єкта;
  • реальні межі існуючих та розташованих поблизу землеволодінь;
  • функціональне використання земельної ділянки, на якому реалізується проект;
  • вулиці і дороги з допомогою червоних ліній;
  • споруди, які будуть знесені або реконструйовані;
  • вимоги до забудови, встановлені містобудівним планом і законодавством;
  • орієнтовне регулювання забудови.

При необхідності до ДПТ додається план межування території, який включає «нарізку» земельної ділянки для розміщення прибудинкових площ, шкіл, дитсадків та інших будівель і об’єктів, розташованих усередині кварталу.

ДПТ складається з ілюстративних, графічних і текстових матеріалів. Алгоритм розробки і затвердження документа здійснюється центральним держорганом виконавчої влади, які відповідають за містобудівну сферу.

Детальний план не повинен суперечити генеральному містобудівному плану. Якщо будуть виявлені розбіжності двох документів, територіальний план буде відхилений. У звіті повинна бути вказана причина відмови. Після доопрацювання знову збирається необхідна документація, і пакет повторно відправляється на розгляд до адміністративних органів. Перевагою ДПТ є відсутність необхідності отримання експертного висновку.

Принцип доступності та відкритості інформації, розміщеної у детальному плані, забезпечується законом України № 2939-VI від 13.01.2011 «Про доступ до публічної інформації». Розгляд запиту на отримання дозволу від містобудівного органу здійснюється протягом 30 робочих днів.

Порядок розробки детального плану території

У проекті ДПТ висуваються реальні пропозиції по об’ємно-просторовим і архітектурно-художнім особливостям забудови, рекомендації та графіку використання охоронних зон для об’єктів історичної, культурної та природної цінності. Повна процедура розробки детального територіального плану і затвердження документа в держорганах в середньому займає від 2 до 6 місяців. Швидкість обробки запиту залежить від завантаженості співробітників і черговості подачі аналогічних заявок.

Покроковий алгоритм розробки ДПТ:

  1. Отримання дозвільного документа від відповідних державних інстанцій на розробку детального плану території.
  2. Врахування державних інтересів. Відправлення листа про облік держ. інтересів на ДСНС, екологію, кадастр, охорона пам’яток та ін.
  3. Отримання вихідних даних від архітектури, запит у архітектора викопіювання з містобудівної документації.
  4. Здійснення топографічної зйомки, геодезичних робіт і узгодження в міських кадастрових органах.
  5. Отримання вихідних даних від місцевого держгеокадастра – отримати довідку про відсутність особливо цінних земель.
  6. Складання заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки (СЕО).
  7. Безпосередня розробка ДПТ.
  8. Узгодження проектних рішень з замовником і архітектором району або населеного пункту.
  9. Узгодження стратегічної екологічної оцінки з екологією і охороною здоров’я.
  10. Узгодження основних пунктів плану в регіональному управлінні земельними ресурсами, охорони історико-культурних і природних пам’яток, СЕС, пожежної безпеки, екологічної інстанції і т. Д.
  11. Після збору необхідної документації здійснюється розгляд попереднього плану на архітектурно-містобудівній раді, який проходить у відповідному регіональному адміністративному органі.
  12. Проведення громадських слухань: оголошення в ЗМІ, безпосередній скликання людей, складання протоколу громадських слухань.
  13. Після остаточного затвердження документа здійснюється збір і підготовка документації із землеустрою.

У процесі підготовки необхідних паперів вносяться коректування в поточний будівельний проект. Багато хто не розуміє, хто розробляє детальний план території, думаючи, що цим повинна займатися безпосередньо будівельна компанія. Насправді ситуація трохи інша. Спочатку розробкою повинні займатися місцеві адміністративні органи, якщо мова йде про перепланування міських земель. Щоб прискорити і спростити процедуру, детальний план території в Києві, Одесі чи інших містах України може бути підготовлений проектно-інженерною компанією «Геоспектр-7».

Доповнення до детального плану

Найчастіше до ДПТ додається опорний план, який формується на підставі топографічної та геодезичної зйомки. У ньому міститься наступна інформація:

  • реальні межі земельних ділянок, планувальних обмежень, природоохоронних та санітарних зон, територіальних відводів і т. д., що склалися на будівельному об’єкті і сусідній місцевості;
  • розмежування землеволодінь і ділянок по функціональному застосуванню територій;
  • інженерно-комунікаційні споруди і системи;
  • червоні вуличні і дорожні лінії.

У документі відзначаються функціональні зони, ключові інженерні та транспортні мережі. Додатково до ДПТ може додаватися пояснювальна записка, яка обґрунтовує інженерно-будівельні рішення детального плану. До того ж в ній міститься:

  • перерахування проблем, пов’язаних з розвитком проектованої ділянки;
  • конкретні цілі і завдання з розвитку об’єкта і навколишнього простору;
  • докладний аналіз демографічної ситуації;
  • оцінка якості обслуговування інженерних і транспортних комунікацій;
  • перевірка рівня житлових і нежитлових будівель в межах розроблюваної зони;
  • характеристика екологічної, природно-ландшафтної обстановки;
  • роз’яснення основних принципів і правил об’ємно-просторового складання композиції розроблюваного проекту;
  • ключові рішення і умови обслуговування інженерних, соціальних і транспортних комунікацій.

У програму по реалізації ДПТ включається інформація про етапи здійснення проекту, основні підходи та механізми. В основних положеннях містяться режими застосування і забудови територіального об’єкта, головні технічні і економічні показники будівельного об’єкта. Затверджений детальний план території – підстава для надання керуючими архітектурними та містобудівними органами дозвільного документа, на основі якого реалізується запланований проект.

Спеціалізовані плани

Крім ДПТ, існують інші галузеві проектні плани:

  • схема генпланів промислово-будівельних вузлів;
  • розміщення промислових підприємств на проектованій ділянці;
  • комплексна схема розвитку міського громадського транспорту;
  • проект окремих різновидів інженерного обладнання для організації водопостачання, теплових, газових або електричних комунікацій, каналізації;
  • проектні схеми інженерно-технічних заходів, спрямованих на захист населених пунктів та землеволодінь від стихійних лих, техногенних аварій, катастроф і т. д .;
  • комплексні схеми щодо забезпечення природоохоронних заходів на території, що проектується;
  • схематичні карти розміщення історичних, археологічних, містобудівних і архітектурних пам’яток, об’єктів культурної спадщини та надбання мистецтва;
  • опорний історико-архітектурний план;
  • проектовані зони відпочинку, парки і простору озеленення в містах.

Існують і інші галузеві та спеціалізовані документи, які можуть розроблятися паралельно з ДПТ або додаватися до нього в якості додатку. Фахівці «Геоспектр-7» допоможуть скласти будь-яку документацію, яка потрібна для здійснення будівельного проекту.

Скільки коштує детальний план території

Щоб організація-забудовник не витрачала час на розробку і підготовку ДПТ, використовуються послуги спеціалізованих компаній. Вартість виконання замовлення залежить від безлічі факторів:

  • загальної площі будівельного об’єкта, для якого формується детальний план території;
  • від мети розробки детального плану території;
  • кількості технологічних процесів на проектованій ділянці
  • сумарного обсягу і складності здійснюваних робіт по конкретному проекту;
  • кількості додаткових додатків і послуг, а саме: геодезії, рецензії, пояснювальних записок та іншої допоміжної документації.

Підсумкова ціна детального плану території обговорюється з замовником в індивідуальному порядку. Заздалегідь обумовлюються ключові моменти, особливості поточного будівельного проекту. Орієнтовні розцінки можна уточнити на офіційному сайті нашого підприємства. Також на порталі представлений список послуг, що надаються. Більш детальну інформацію можна отримати у менеджера компанії або консультанта через звернення до відділу продажів.

Проектно-інженерна компанія «Геоспектр-7» є одним з лідерів на українському ринку. За тривалий період стабільної та успішної роботи нам вдалося сформувати позитивну репутацію, широку партнерську мережу і клієнтську базу. Реалізована велика кількість проектів на території всієї України для будівництва і реконструкції АЗС, елеваторів, м’ясокомбінатів, комбікормового виробництва, ТЕЦ, СЕС, мікрорайонів, виробництва будівельних матеріалів, ГЗК, автодоріг, а також детальні плани районів і мікрорайонів.

Наша компанія пропонує широкий спектр послуг з проектування, збору пакету документації та здійснення геодезичної зйомки. «Геоспектр-7» має необхідні для здійснення діяльності сертифікати і ліцензії. Висококваліфіковані фахівці і використання сучасного обладнання – основи, на яких базується робочий процес нашої компанії.

Наші фахівці завжди готові детально відповісти на питання, що цікавлять організаційного характеру, безкоштовно проконсультувати про послугу, зорієнтувати за термінами виконання замовлення і вартості. Щоб отримати консультацію фахівця або оформити попереднє замовлення, телефонуйте за телефонами +38 (050) 370-07-70, +38 (073) 370-07-70 або +38 (068) 370-07-70. Також можна написати на робочу електронну пошту, в популярних месенджерах або відправити тікет через форму зворотного зв’язку на офіційному сайті.